Dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”. Od 2006 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, od 2011 roku dyrektora artystycznego orkiestry Młoda Polska Filharmonia, a od 2012 roku Filharmonii Częstochowskiej. Jest także — od pierwszej edycji w 2010 roku — dyrektorem artystycznym Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata.
więcej…
Dyrygent, kompozytor, wokalista, aranżer. Urodził się w Moskwie w 1968 roku. Od 1991 roku mieszka w Polsce; na stałe związany jest z Lublinem. Edukację muzyczną rozpoczął w 1975 roku, w Chłopięcej Szkole Chóralnej im. A. Swiesznikowa. W latach 1986–1991 studiował dyrygenturę chóralną na Wydziale Wokalnym w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Następnie, jako stypendysta Rządu RP, ukończył dwa wydziały Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie: Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej oraz Wydział Kompozycji.
więcej…
Wszechstronnie wykształcony muzyk, cieszący się uznaniem jako dyrygent oraz altowiolista. Studiował grę na skrzypcach u profesora V. Maazela w Petersburskim Państwowym Konserwatorium im. Mikołaja Rimskiego-Korsakowa. Po wyjeździe do Izraela w 1990 roku kontynuował naukę gry na altówce w Akademii Muzycznej w Tel Awiwie w klasie G. Lewertoffa. Był pierwszym altowiolistą w Orkiestrze Symfonicznej Tel Awiwu. Występował w wielokrotnie nagradzanym New Tel Aviv String Quartet oraz Sapphire String Quartet.
więcej…
Czyli Banach i Kafi, to duet kompozytorsko-sceniczny działający od listopada 2015 roku w Szczecinie. Ona śpiewa, obsługuje instrumenty klawiszowe i kazoo. On gra na gitarze, instrumentach perkusyjnych i pisze teksty. Komponują i aranżują wspólnie. Nie grają punk-rocka, ale działają zgodnie z punkową ideą D.I.Y. (do it yourself), czyli zrób to sam. Sami więc produkują swoje nagrania i sami tworzą do nich teledyski. Wszystko to w domowych warunkach, bez oglądania się na obowiązujące trendy i show biznesowe wymagania.
więcej…
Powstał w 1999 roku w Lublinie. Jest jednym z nielicznych zespołów w Polsce wykonujących piękną i tajemniczą muzykę kościołów Wschodu oraz jedynym, który od kilkunastu lat specjalizuje się w wykonywaniu dawnych śpiewów liturgicznych i ludowych Armenii, Gruzji czy Grecji. Zespół wykonuje również utwory polskie i hebrajskie, a także pieśni wywodzące się z tradycji wokalnych Europy Zachodniej czy negro spirituals. Chętnie angażuje się w niecodzienne eksperymenty artystyczne, których przykładem mogą być koncerty z towarzyszeniem oryginalnych instrumentów świata.
więcej…
Jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów szkół muzycznych. Młoda Polska Filharmonia powstała w 2011 roku. Jest kontynuacją programu stypendialnego dla młodych muzyków Agrafka Muzyczna, który został zapoczątkowany 16 lat temu. Dzięki funduszom pozyskiwanym nieprzerwanie od 2001 roku od prywatnych darczyńców, udało się pomóc 450 adeptom.
więcej…
Dwudziestotrzyletnia, urodzona w Lublinie songwriterka, wokalistka, autorka tekstów, aktorka. Pisze piosenki. Chyba nosi je w sobie zawsze, a one co jakiś czas wypływają na powierzchnię. Pokazuje w nich świat takim, jakim go widzi i takim, jakim wydaje jej się, że widzą go inni. W kwietniu 2017 roku premierę miała jej debiutancka płyta (EP) Piosenki, którą wydała własnym sumptem z pomocą znajomych i rodziny.
więcej…
Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową, aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Zespół jest laureatem III Nagrody Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 2015.
więcej…
Zespół nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia. Historia ostatniego sukcesu orkiestry, który przyniósł jej największy rozgłos jest ściśle związana z Kaliszem. Z okazji jubileuszu 1850 lat Kalisza zamówiono u Włodka Pawlika utwór Night in Calisia. W koncercie udział wzięli: legendarny trębacz Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka.
więcej…
Duet działa na polskiej scenie muzycznej od 2004 roku, dawniej pod nazwą Hob-beats Percussion Duo. Współpracują z wieloma artystami i zespołami, wśród których są: Percussion Clavier de Lyon, Steven Schick, Mitch&Mitch, Felix Kubin. Są również założycielami Hob-beats Percussion Group, w ramach której realizują większe pod względem obsady projekty kameralne.
więcej…
Autorski projekt Sławomira Przybyła. W 2013 roku zaprosił do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski, wywodzących się z różnych nurtów muzycznych i zespołów. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym z produkcji pierwszej płyty Marii Peszek Miasto Mania i wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem Voo Voo) — Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją jego debiutanckiego albumu Megafon.
więcej…
Zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. W kwietniu 2016 roku nakładem Fundacji Słuchaj ukazała się pierwsza płyta kwartetu Delusions. Jest ona zapisem pierwszego spotkania zespołu, które miało miejsce w grudniu 2014 roku w Warszawie. więcej…